Kā izvēlēties suņu pretriešanas siksnu?
Vai Jūsu suns bieži rej, un Jums ir grūtības kontrolēt šo ieradumu? Suņu riešana ir dabisks saziņas veids, taču dažkārt tā var būt pārlieku intensīva un radīt problēmas ikdienā gan Jums, gan Jūsu kaimiņiem. Viena no iespējām, kā kontrolēt suņa riešanu ir suņu pretriešanas siksnas. Taču tirgū ir pieejamas dažādas siksnas un modeļi - sākot no ultraskaņas un vibrācijas, līdz pat pretriešanas siksnām ar elektro impulsu! Kā gan saprast kurš modelis ir Jūsu sunim vispiemērotākais? Katram modelim ir savas funkcijas un piemērotība konkrētiem suņiem un situācijām. Šajā blogā aplūkosim kādas pretriešanas siksnas ir pieejamas mūsu veikalā, kā tās darbojas un kā izvēlēties piemērotāko risinājumu tieši Jūsu sunim!
Suņu pretriešanas siksnu veidi
Kad izvēlaties suņu pretriešanas siksnu, ir svarīgi saprast katra modeļa darbības principus un suņa raksturu, lai pieņemtu vislabāko lēmumu.
Pretriešanas siksnas ar Ultraskaņu
Šīs siksnas reaģē uz suņa riešanu ar ultraskaņu, kas ir dzīvniekam nepatīkama. Kad suns sāk riet, siksna izdala skaņu, kas sunim liek pievērst uzmanību tai un pārtraukt riešanu. Šīs siksnas būs piemērotas pārsvarā maziem sunīšiem un mazo šķirņu kucēniem.
Pretriešanas siksnas ar Vibrāciju
Šis modelis reaģē uz suņa riešanu ar vieglu līdz spēcīgu vibrāciju, kas piesaista suņa uzmanību un maigi, nekaitīgā veidā signalizē par nevēlamu uzvedību. Šīs siksnas ir labs un efektīvs risinājums tiem suņiem, kuriem ir nepieciešams tikai viegls atgādinājums, lai pārtrauktu riešanu. Kā arī šīs siksnas bieži vien izvēlas īpašnieki, kuri vēlas humānu pieeju.
Suņu pretriešanas siksnas ar Ultraskaņu + Elektro impulsu
Pretriešanas siksnas ar ultraskaņu un elektro impulsu reaģē uz suņa riešanu ar ultraskaņu, ja suns nereaģēs, ierīce raidīs spēcīgāku ultraskaņu, bet ja suns turpinās ignorēt pretriešanas siksnu, tā raidīs vieglu elektroimpulsu, kura intensitāte pieaugs līdz brīdim, kad suns pārstās riet.
Suņu pretriešanas siksna ar Ultraskaņu + Vibrāciju + Elektro impulsu
Šiem modeļiem ir ultraskaņa, vibrācija un elektro impulss, apmācību režīmi ir regulējami un kombinējami - Jūs varēsiet pielāgot tikai skaņa + vibrācija, vai tikai vibrācija, vai visi režīmi kopā. Šis modelis Jums būs vispiemērotākais, ja nezināt kura pretriešanas siksna uz Jūsu suni darbosies vislabāk. Darbības princips ir vienkāršs - ierīce suņa riešanas brīdī sāks apmācību no visnekaitīgākā režīma, tātad skaņas signāla un ja suns nereaģēs, ierīce, vadoties pēc Jūsu iestatītajiem režīmiem, turpinās apmācību ar pieaugošu intensitāti līdz brīdim, kamēr pievērsīs suņa uzmanību un tas pārstās riet.Izvēloties pretriešanas siksnu suņiem, ņemiet vērā vairākus faktorus:
- Izvēlieties Jūsu suņa augumam atbilstošu ierīci, lai tā nav par lielu un smagu, kā arī veiciet mērījumus suņa kakla apkārtmēram, lai pārliecinātos par kakla siksnas izmēru.
- Ja sunim ir gluda spalva, ieteicams izvēlēties modeļus ar noapaļotiem gumijas kontaktpunktiem, lai netraumētu dzīvnieka ādu. Ja tomēr vispiemērotākā šķiet pretriešanas siksna ar metāla uzgaļiem, vienmēr ieskrūvējiet pašus īsākos, lai rūpētos un saudzētu dzīvnieka ādu.
- Ja sunim ir gara un bieza spalva - vienmēr izvēlaties modeļus ar metāla un ar pēc iespējas garākiem kontaktpunktiem, lai tiem būtu saskare ar dzīvnieka ādu, pretējā gadījumā siksna vienkārši nedarbosies. Ja Jums vispiemērotākā savam sunim šķiet pretriešanas siksna ar gumijas kontaktpunktiem, dzīvnieka spalva vietā kur stāv uztvērējs, būs jānoskuj.
- Lai arī kāds modelis ir izvēlēts, Jums ir jāatceras, ka siksna un suņa kakls ir katru dienu jāapskata un jāpārliecinās par to, vai nav radušies noberzumi.
Ja izlasot šo rakstu, jums vēljoprojām nav izdevies atrast īsto pretriešanas siksnu, lūdzu sazinaties ar mums un iegūsiet bezmaksas konsultāciju.
Pretriešanas siksnas var būt efektīvs palīglīdzeklis suņu apmācībā, tomēr pareizas siksnas izvēle un saudzīga pieeja ir būtiska, lai nodrošinātu suņa labsajūtu. Izvēloties piemērotu siksnu un ievērojot drošas lietošanas principus, Jūs varat palīdzēt sunim uzlabot uzvedību, izvairoties no stresa un nepatīkamas pieredzes. Atcerieties, ka nevis dusmas un agresija, bet gan pozitīva pieeja un pacietība ir labākie palīgi ceļā uz veiksmīgu suņa apmācību!